Delta – цифрова система ситуаційної обізнаності

Країна НАТО хоче придбати українську систему Delta

Україна отримала запит на експорт своєї бойової інформаційної системи Delta від однієї з країн НАТО.

Delta – цифрова система ситуаційної обізнаності, яку військові використовують для комунікації, інформування суміжних підрозділів та старшого командування, а також координації дій на передовій.

Це буде міждержавна угода, що свідчить про намір інтеграції української системи в армію неназваної країни. Delta вже проходила тестування на сумісність із системами НАТО в межах навчань CWIX.

Delta – цифрова система ситуаційної обізнаності
Delta – цифрова система ситуаційної обізнаності

Переваги DELTA

DELTA – це повноцінна екосистема, яка об’єднує низку модулів, ключовими з яких є захищений чат та Deltamonitor – цифрова мапа, яка в реальному часі відображає розташування своїх і ворожих сил. Вона може бути розгорнута на комп’ютері або планшеті військового.

Крім неї, у систему інтегрована платформа відеоаналізу поля бою Vezha для трансляції відео з дронів у реальному часі, а також модуль Target Hub для планування й керування вогневою роботою підрозділів, який дозволяє створювати і призначати цілі та обмінюватися ними на цифровій мапі.

Нещодавно система також отримала модуль Mission Control, який дав можливість налагодити ефективну взаємодію між операторами безпілотних систем та вищими штабами: розподіляти зони відповідальності, планувати маршрути екіпажів і координувати завдання БпЛА з підрозділами РЕБ та ППО.

«Ми створили модулі, які ще ніколи не використовувалися в НАТО. Бо ще ні в кого не було таких високотехнологічних війн на території. Наприклад, ніхто не воював такою кількістю дронів і мав потреби планувати вильоти дронів, залучення екіпажів», – каже Єлизавета Бойко, підполковник Центру інновацій Міноборони та начальниця одного з відділів розробки системи DELTA.

Delta – цифрова система ситуаційної обізнаності
Delta – цифрова система ситуаційної обізнаності

Бойко пояснила, що українська система створювалася вже під час війни з Росією на основі нових технологій, що зробило її зручним та ефективним інструментом для ведення сучасної війни.

«У країн-партнерок такі системи з’явилися у 1990-х роках та продовжували розвиватися дотепер. Власне, це вже старі системи, на які потрібно витрачати шалену кількість ресурсів, як грошових так і людських, для того щоб їх підтримувати та оновлювати. Ніхто не готовий зараз витрачати велику кількість фінансів для того, щоб створити нову систему», – каже Бойко.

Платформу розробив Центр інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони України та ввів в експлуатацію для всіх підрозділів сектору безпеки й оборони України в серпні 2024 року.

5/5 – (7 votes)
Поділитися в соцмережах:

Конкурси
Творчі оголошення – продати або купити пісню, музику, картину

СВІЖІ НОВИНИ